+90 0224 245 16 01

Sosyal Medyada Biz}

Şhaggy Halı Yıkama

Şhaggy Halı Yıkama

Şhaggy halı yıkama işlemi makine halısı ve nepal cinsi halılar hatta kilim tarzı halılar gibi değildir. Şhaggy halı yıkama başlı başına bir iştir. Nepal halıların nasıl ki, dikkat edilmezse renklerinin solması mümkün ise şhaggy halıların temizliği de dikkat edilmezse tüylerinin tiftiklenmesine sebep oluyor.

Şhaggy Halı Yıkama

Şhaggy Halı Yıkama

Bu cins halıların temizliğin de kesinlikle sert fırça kullanılmamalıdır. Kesinlikle otomatik halı yıkama makinelerin de yıkanmaması gerekir. Otomatik halı yıkama makinelerinin basıncı karşısın da mağdur olan şhaggy halılar, çabucak tahrip olmaktadır. Bu cins halıların temizliği bizzat el fırçaları ile yapılmalıdır. El fırçası bildiğiniz halı üzerinde ki tozları toplamak için kullanılan fırçalar değildir.

Şhaggy halı temizleme için kullanılan özel bir makine ile temizlenir. Bu makine tek fırçalıdır 45 cm çapın da ve yaklaşık 3o kg ağırlığındadır. Bu ağırlık şhaggy halı için orta düzeydedir. Önerilen bir ağırlıktadır, halınızın tüylerine bir zarar vermez yumuşak fırçalar kullanılır. Şhaggy halılar özellikle içerisine aldığı çapakları dışarı vermez. İğne kaybolsa iğneyi bulmanız için epey uğraşmanız belki de halınızın tüylerini kesmeniz gerekecektir 🙂

01 Mart 2017
2.003 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN