+90 0224 245 16 01

Sosyal Medyada Biz}

Yorgan Yıkama

Yorgan Yıkama

Yorgan Yıkama nasıl yapılıyor ve nelere dikkat etmelisiniz.

Bu sayfamız da bir çok halı yıkama firmasının yapmış olduğu kalitesizliği yazmaya çalışacağız. Dikkatlice okumanız ve okuduklarınızı çalıştığınız firmayı analiz etmenizi istiyoruz.

Bilindiği üzere bu hizmeti genellikle kuru temizlemeciler ve halı yıkama firmaları sunmaktadır. Sunulan bu hizmeti kuru temizleme firmaları ve halı yıkamacılar arasın da pek büyük bir fark yoktur. Bir çok kuru temizleme firması müşterilerinden temizlemek adına almış olduğu ürünleri genellikle bir halı yıkama firmasına götürmektedir.

Yıkama sektörün de ne kadar fason firma varsa kuru temizleme sektöründe de bir o kadar fason temizlemeci vardır! Bu firmalar sebebiyle sektörün ilerlememesi ve sürekli şikayet alması da bu yüzdendir. Yorganların yıkanmasın da özellikle gözünü para hırsı bürümüş şirketler top yekun havuz sistemini kullanarak yorgan ve battaniyeleri iç içe yıkamaktadır! Bu iğrenç bir işlemdir!!!

Genellikle fason işletmeler bu hizmeti daha ucuza mal edebilmek adına nasıl yıkandığını önemsemeden yıkamacı firmaya teslim eder. Güzel bir ambalaj ile size geri iade eder ve kazandığını kâr sayar! Oysa ki bu hizmeti hakkıyla yapabilmek adına biraz çaba göstermiş olsalardı zaten kendilerini tercih etmeniz için hiç bir sebep olacaktır.

Yorganlarınızı atık sular ile yıkanmasına veya havuzlar içerisin de çiğnenerek yıkanmasına müsade etmeyin. Fason ve kaçak çalışan firmaların büyük çoğunluğu sizin sağlığınızı önemsemez, alacağı paranın hesabını yapmaktadır.

yorgan

Yorgan Yıkama Nasıl Olur?

Yorganların yıkaması halı yıkama ile bir bağlantısı yoktur. Kullanılan deterjan ve makineler de farklıdır, kesinlikle halı yıkama fırçaları ile yıkama işlemi yapılmamalıdır. Yorgan temizliğin de kullanılması gereken şampuan halı da kullanılamaz. Halı da kullanılan şampuan da yorganlar için kullanılamaz.

Yorgan temizliği için üretilen otomatik makineler mevcuttur. Bu makineleri kullanarak, tane ile yıkanırsa daha temiz ve sağlıklı olacaktır. İç içe sıkıştırılmış yıkama makinelerinden çıkan yorganların çabucak sararma yaptığını ve daha çabuk hastalıklara sebep olduğunu bilmenizi istiyoruz. Yorganlar makineler de battaniyeler ile ayrı yıkanır.

Kendi cinslerine uygun olmayan ürünler beraber yıkandığın da daha büyük sorunlar meydana gelecektir. Yün yorgan, pamuk yorgan ve elyaf yorgan olarak kullanılan eşyaların her birinin kendi cinsine göre yıkama aşamaları vardır. Adı yorgan olduğundan hepsini bir ara da yıkamak tamamen tecrübesizlik ve kalitesizlik örneğidir.

Çalıştığınız firmayı yakından tanıyarak bu ekipmanlarının olup olmadığını kontrol edin. Sizlere bu hizmeti sunarken nasıl çalıştığını öğrenin. Hayatınızı riske atmanıza hiç gerek yok.

24 Şubat 2017
2.326 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN