+90 0224 245 16 01

Sosyal Medyada Biz}

Halı Yıkama

Halı Yıkama

Halı yıkama ile ilgili bir yazı dizini oluşturacağız. Bu yazı dizini sizlere halı temizliği hakkın da bilgi vermek amaçlı sunulacaktır.

Kullandığımız ürünlerin hangi marka olduğu önemli değildir. Önemli olan hijyenik ve kontrol altına alınabilir olmasıdır. Bir çok halı cinsinin yün dokumalarının sık olduğunu biliyoruz, bu sık dokunan halılar özellikle toz ve bakterileri kendi içerisin de hapsetmektedir.

Hapsolmuş mikropların evimiz de rahat bir nefes almamızı engellemekte ve hastalıklara sebep olmaktadır. Bu yüzden bir çok ev hanımı hemen her gün evini detaylıca temizlemek zorun da kalmaktadır. Halılar evlerimiz de kullandığımız bir sehpa gibi değildir, daha çok toz ve mikrop toplamaktadır. Bu yüzden halıların en az 6 ay aralıklı temizliğe gönderilmesi gerekmektedir.

Halılarımızın temiz olması evlerimiz de rahat bir ortam oluşturmamızı sağlayacaktır. İstenmeyen misafirler yani açık olan camdan sızan tozlar veya dışarıdan gelenlerin üzerine sinmiş olan bakteri ve mikroplar her adım da evimizin her bir köşesine dağılmaktadır. Halılarınızın temiz kalması için her ne kadar halı örtüleri kullanmış olsanız da tam anlamıyla korumamaktadır.

Dünyamızı neşelendiren çocuklarımızın sağlığı açısından hijyenik bir ortama ihtiyaç duymaktayız.

Biz Ne Yapıyoruz?

Öncelikle halılarınızı teslim aldığımız da, sizlere herhangi bir leke ve kir olup olmadığını soruyoruz. Yapacağımız işlemi bilmek adına bu soruyu sormanın gerekli olduğunu düşünüyoruz. Sizlerin hayatınız da önemli rol oynayan bireylerinizin sağlıklı bir ortam da olmanız için elimizden gelen tüm imkanları kullanarak, halılarınızı tertemiz ve kusursuz hale getirmek için çabalıyoruz.

Sizlerin memnuniyeti bizlerin devamlılığı açısından önemlidir. Sizin düşünmeniz gereken halılarınızın temiz olup olmadığı değildir. Siz kendi işinizi ve rutin hayatınızı hesaplarken bizler sizin geri de bırakacağınız temizlik sorunlarına cevap olalım istiyoruz. Hayatımızın bir çok anın da telaşa kapılarak bir çok işimizi yüzeysel halletmeye çalışıyoruz ki bu durum da bizlerin bir çok sıkıntılara düşmemize sebep oluyor.

Kendi hayatınız da odaklanmanız gereken işleriniz varken bir de halılarınızın acaba güzel yıkandı mı? sorularıyla boğulmanızı istemiyoruz. Biz kendi işimizi yapalım, siz kendi işlerinizle meşgul olun. Bir çok halı yıkama firmasının temizlik konusun da bir an önce işimizi bitirip paramızı alalım, düşüncesin de olduğunu bildiğimiz için biz ağır ve sakin şekil de halılarınızın temizliğini üstleniyoruz.

Amacımız kesinlikle daha çok müşteri çevresi oluşturmak ve Bursa’nın en büyük halı yıkama firması olmak değildir. Bizlerin istediği, kaliteli bir işçilik çıkararak hak ettiğimiz saygıyı sizlerden görebilmektir. Sizin paranız sizin hesabınız olsun, biz halılarınızı yıkayalım, sizler bizim hak ettiğimiz ücreti verin.

Bu konu da Bursa halı yıkama fiyatlarının ortalamasını göz önüne alarak bir fiyat listesi oluşturduk. Ne çok büyük bir işçilik yapıyormuşuz gibi gösterip kendimizi yükseklere taşıyoruz, ne de bir fason halı yıkama firması gibi bir an önce halılarınızı alıp yıkayalım ve paramızı alalım düşüncesine kapılıyoruz.

halı yıkama

temizhali

Halılarınızı Nasıl Yıkıyoruz?

Öncelikle halılarınızın cinsine göre gruplandırıyoruz, bu aşama da bir çok halı ile karıştırılmamış oluyor. Halınızı kendi cinsin de olan halılar ile birlikte otomatik yıkama makinelerin de tane ile yıkıyoruz. Kesinlikle su havuzu kullanmıyoruz ve bunun hijyenik olmadığını savunuyoruz. Bir çok firmanın daha çok halı yıkama isteği karşılığın da havuz kullanma ihtiyacı doğması da kaçınılmazdır.

Halılarınızı tek başına ıslatarak üzerine kimyasal içermeyen ERA111 şampuanından serpiştiriyoruz. Bu halınızın üzerin de var olan kir ve lekelerin yumuşamasını sağlamaktadır. Bu işlemi her halı da uyguluyoruz, lekelerin yumuşaması halınızın su ile temas ettiği an da kolayca çözülmesini sağlıyor. Halılarınız bu saye de daha temiz ve hijyenik oluyor.

Yıkama makinelerin de biriken atık suların kaybolması adına, vakumlama sistemi kullanılmaktadır. BU sistem halılarınızın yıkandıktan sonra kirli sulardan arınmasını sağlamış oluyor. Kullandığımız makinemiz kendi firmamıza ait olup, hazır yapılan makineleri kullanmamaya özen gösteriyoruz.

Hazır makinelerin avantajları olduğu kadar dezavantajları da vardır. Son dönemler de üretilen otomatik yıkama makineleri, daha çok halı yıkama endeksli olduğundan, kaliteye ve temizliğe yatkın bir sistem olmadığını düşünüyoruz.

Kurutma ve Paketleme işlemi

Makinelerden yıkanmış olarak çıkan halılarınız, tam otomatik sıkma (durulama) makinesin de tazyikli su ile durulanır. Yıkama esnasın da kullanılan deterjanlı sudan arındırılır, bu işlem halının üzerin de bulunan lekelerin şampuan tarafından sökülmüş olan lekenin bir kaç gün sonra tekrar halının yüzeyine çıkmasını engellemektedir. İyi durulanmayan bir halı çok kısa süre de aynı lekeleri geri kusmaktadır.

Sıkma makinesinden çıkan halılar ortalama %80 civarın da kurulanmış olur. Kalan %30-20 nem ise askılara asılarak kendi halin de kurumaya bırakılır. Bu askılar sokak başların da seyyar bir ızgara sistemi değildir. Bu tarz firmaların var olduğunu da bilmenizi istiyoruz. Bu yüzden defalarca fason ve kaçak firmalardan uzak durmanızı istiyoruz. Bu konu da sizlere Ucuz Halı Yıkama Tavsiye Edilir mi ? başlığımız da bilgi vermeye çalışmıştık

Teslimat!

Bursa halı yıkama olarak, müşteriye göre ayrıcalık tanımıyor her müşteriyi aynı seviye de tutmaya gayret gösteriyoruz. Bölge ve mahalleye hitap ederken hiç bir fiyat ve servis ücretini ağırlaştırmıyoruz. Sunduğumuz fiyatlar her bölge de aynı şekildedir. Hiç bir değişiklik söz konusu değildir.

Teslimat yapacağımız günü sizleri arayarak veya mesaj atarak bildiriyoruz. Sizlerden gelen onay mesajına göre belirtilen tarihte halılarınızı kapınıza teslim ediyoruz. Kapı da ödeme olanağı sunuyoruz, teslim aldığınız ürünlerinizi kontrol etmeniz için sizleri bilgilendiriyoruz. Kontrol ettiğiniz ürünleriniz de her hangi bir problem olmadığı takdirde ücretimizi alıyor ve sizlere iyi günler diliyoruz.

Olası bir problem söz konusu olduğun da ise gerekli olan tüm işlemleri çekinmeden tekrarlıyoruz ve bu konu da işimizin arkasın da durduğumuzu belirtmek istiyoruz.

Halı Yıkama Dikkat!

Halı temizleme ve yıkama işlemi bilindiği üzere önemli olan bir iştir. Temizlik hayatımızın en önemli ihtiyacıdır. Yakalanabileceğimiz hastalıkların temel sebebi evimiz de bulunan bakteriler ve hapsolmuş mikroplardır. Evimiz de bulunan tüm eşyalarımızın temiz olmasını sağlamak zorundayız. Kullanacağımız tüm ürünlerin hijyenik açıdan bizlere zarar vermemesi gerekir. Sağlığımızı korumamızın bizlere fayda sağlayacağı da kesindir. Her birimiz iş hayatımız da ve ev hayatımız da bir çok eşya kullanıyoruz, ancak bu eşyaların sağlığımız üzerinde ki etkilerini hesaplamaktan kaçınıyoruz.

 

01 Mart 2017
3.700 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 9 YORUM

 1. Zeynep dedi ki:

  Halılarım tertemiz olmuş ellerinize sağlık…. Herkese tavsiye ederim..

  1. admin dedi ki:

   Değerli müşterimiz İlginiz için teşekkür ederiz…

 2. Yonca dedi ki:

  HATEM halı yıkama çok titiz biri olarak hiç Bir şeyi beğenmeyen ben halılar çok temiz geliyor ellerinize sağlık ?

BİR YORUM YAZIN